Krem śmietankowy

Tym razem chciałbym się z Wami podzielić przepisem na deser. Oczywiście pozostajemy w klimatach włoskich i przygotujemy deser śmietankowy.

Składniki:
– 450 ml niskotłuszczowej śmietanki,
– 100 g cukru,
– 1 pomarańcza,
– 2 łyżeczki startej gałki muszkatołowej,
– 1 łyżeczka cynamonu,
– 3 duże, roztrzepane jajka,
– 1 łyżka miodu.

Na początku umieszczamy w garnku cukier i śmietanę. Uważajcie z cukrem, bo możecie łatwo przesłodzić krem. Całość podgrzewamy i czekamy aż się cukier skarmelizuje. Do powstałej masy dodajemy gałkę muszkatołową i połowę startej skórki pomarańczy, a po chwili wlewamy do garnka roztrzepane jajka. Gotujemy to na małym ogniu ok. 10-15 minut, aż zobaczymy że krem jest pulchny. Powstały krem przecedzamy przez sito i przelewamy do miseczek, które na co najmniej 2 godziny umieszczamy w lodówce.

Następnie drugą połowę skórki pomarańczy kroimy w drobne paski. Wkładamy do garnka cynamon, miód i dodajemy 2 łyżki wody. Całość podgrzewamy i po chwili dodajemy skórkę pomarańczy. Gotujemy to przez ok. 3 minuty przez cały czas mieszając do czasu aż powstała masa zacznie się karmelizować. Tak powstałą masę przelewamy do miski, wyjmujemy skórkę pomarańczową i pozostawiamy do wystygnięcia.

Finalnie krem przyozdabiamy skarmelizowaną skórką pomarańczy 🙂

Comments

funfel

git

Reply

Leave a Comment

one − 1 =