Pierś kurczaka w szynce parmeńskiej

Kolejny przepis, który się sprawdził w moim wykonaniu. Muszę przyznać również, że danie jest bardzo dobre, choć miałem obawy, że może mi się ono nie udać.

Składniki (ok. 4 porcje):
– 4 filety z piersi kurczaka,
– 8 plastrów szynki parmeńskiej,
– 100 g pełnotłustego twarożku z czosnkiem i ziołami,
– 150 ml wywaru drobiowego,
– 150 ml czerwonego, wytrawnego wina,
– 1 łyżka brązowego cukru.

Pierś z kurczaka nacinamy wzdłuż, gdzie umieścimy nasz twarożek. Twarożek należy wymieszać tak, aby powstała kremowa masa. Do twarożku można dodać też suszone pomidory. Powstałą masę umieszczamy w kieszonkach piersi z kurczaka. Następnie pierś owijamy dwoma plastrami szynki parmeńskiej i obwiązujemy białą nicią kuchenną, aby nam się nie rozleciała podczas gotowania.

Wino i wywar wlewamy na patelnię i czekamy aż to się nam zagotuje. Następnie wsypujemy cukier, który powinien się całkowicie stopił. Zmniejszamy ogień i do naszego wywaru wkładamy piersi z kurczaka. Całość gotujemy ok. 10-15 minut, po tym czasie nacinamy pierś w najgrubszym miejscu i jeżeli wypłynie klarowny sok, to mięso jest gotowe.

Mięso przekładamy na talerz i zachowujemy ciepłe. Sos zagotować aż stanie się pulchny. Usunąć nić z kurczaka, którego następnie należy pokroić w plasterki. Całość polać sosem.

Leave a Comment

ten + 16 =