CentOs: Postfix Mail Server cz. V

Mając już zainstalowanego klienta pocztowego możemy rozpocząć tworzenie wirtualnych domen i użytkowników. Zrobimy to za pomocą wcześniej zainstalowanego PosfixAdmina.

Logujemy się do naszego PostfixAdmina pod adresem http://twoj-adres-ip-serwera/postfixadmin/ używając wcześniej wybranego loginu i hasła, w moim przypadku jest to post@example.local

Po zalogowaniu klikamy „Domain List” -> „New Domain”. Uzupełniamy formularz dodając pierwszą domenę abc.local jaką ma obsługiwać nasz Postfix. Na końcu klikamy w button „Add Domain”. Czynność tą powtarzamy w przypadku domeny xyz.local.

Mają już dodane wirtualne domeny, czas na dodanie wirtualnych użytkowników, czyli nasze skrzynki pocztowe. Przechodzimy do odpowiedniej sekcji klikając „Virtual List” -> „Add Mailbox”. Na początku tworzymy użytkownika alex dla domeny abc.local. Następnie użytkownika yasmin dla domeny xyz.local.

Uwaga! Proszę zaznacz checkboxy „Active” i „Send Welcome email”. Pozwoli nam to w kolejnych częściach zweryfikować ustawienia naszej poczty.

Wszystko już mamy, ale dobrze jeszcze zweryfikować swoje ustawienia tak, aby upewnić się, że wysyłanie i odbieranie poczty przebiega prawidłowo. O tym jednak poczytacie w kolejnej części tutoriala.

Comments

CentOs: Postfix Mail Server cz. VI | Arkadiusz Tobiasz

[…] już mamy, aby nasza poczta działała, w poprzedniej części dowiedziałeś się jak dodawać domeny oraz użytkowników, czyli tworzyć skrzynki pocztowe. […]

Reply

Leave a Comment

2 × four =