Prolink.pl – sprzedaż linków tekstowych

Jakiś czas temu pisałem o tym, że LinkLift wycofuje się z Polski, dlatego zacząłem się rozglądać za podobnym serwisem. W kilku miejscach przeczytałem dobre opinie o serwisie Prolink.pl, który udostępnia platformę sprzedaży i zakupu linków tekstowych. Różni się on znacznie od LinkLifta.

Podobnie jak w przypadku Linklift Prolink.pl zajmuje się przede wszystkim sprzedażą linków pozycjonujących. Instalacja skryptu pozwalającego na dodanie naszej strony do serwisu, co jest wymagane aby pojawiła się na tzw. „giełdzie” może przysporzyć trochę problemów osobom, które nie znają się na PHP. Na całe szczęście Prolink.pl udostępnia gotowe rozwiązania do popularnych systemów CMS, takich jak m.in. WordPress czy phpBB.

Dodanie strony polega na zindeksowaniu podstron, których głębokość nie jest większa nić 2, tzn. wszystkie podstrony na które można trafić za pomocą dwóch kliknięć ze strony głównej serwisu. Dla każdej podstrony sprawdzany jest PageRank. W zależności od głębokości podstrony i jej PageRanku ustalana jest cena za miesiąc wyświetlania linka. Oczywiście każdy wydawca może ustalać te ceny samodzielnie.

W odróżnieniu do serwisu LinkLift, gdzie linki były wyświetlane na każdej podstronie serwisu, to w Prolink.pl dana strona wyświetlana jest tylko na tej podstronie, gdzie się wykupiło link. Dzięki temu osoby pozycjonujące mogą za niewielkie pieniądze kupić linki na podstronach, które pasują do jego słów kluczowych.

Są jednak minusy, do których należy kontakt z BOK. Na odpowiedź trzeba czekać nieraz kilka dni, a jak problem jest szerszy i trafia do Administratorów to nawet tydzień. Początkowo zniechęciłem się do tego serwisu, gdy moja witryna przez miesiąc była indeksowana. Fakt posiada kilka tysięcy podstron, ale żaden z administratorów przez ten czas nic nie zrobił, abym mógł zacząć zarabiać. Dopiero interwencja w BOK, która trwała niemal 2 tygodnie zakończyła się sukcesem.

Jednak po miesiącu korzystania z Prolink.pl mam ponad 150 linków sprzedanych, fakt że większość z nich za najniższą stawkę 31 groszy. Jednak jak mawiają grosz do grosza, a będzie kokosza z dnia na dzień zyski z tego serwisu wzrastają, a ja mam jeszcze mnóstwo wolnych linków na swoich podstronach.

Leave a Comment

5 × four =