Szufler.pl – bo o gustach się dyskutuje!

Kilka dni temu trafiłem na ciekawy polski serwis szufler.pl. W serwisie tym możesz dodać i ocenić każdy film, książkę, muzykę czy grę komputerową. Podczas oceny filmu, muzyiki itp. musimy dodać swój własny komentarz, który powinien być krótką (ponieważ mamy do dyspozcyji tylko 160 znaków) recenzją.  Na blogu Artura Kurasińskiego, który de facto jest jednym z twórców serwisu możecie przeczytać o samym pomyśle na powstanie takiego serwisu. Tym co mnie zaciekawiło w tym serwisie, to możliwość stworzenia własnych kolekcji przeczytanych książek, obejrzanych filmów. To skłoniło mnie do założenia konta w tym serwisie.

szufler_logo

Rejestracja jest bardzo prościutki, aktywacja konta również. Zacząłem od oceny swoich ulubionych filmów i tutaj trochę mnie zdziwiła konieczność napisania krótkiej recenzji. Mamy do dyspozycji tylko 160 znaków, w których nie wiem czy uda się zawrzeć dobrą recenzję np. filmu. Nie możemy ponownie oceniać danej pozycji, to uniemożliwia nam podzielenie napisanej recenzji na kilka części, więc musimy się zmieścić w tych 160 znakach. Możemy edytować oraz usuwać  swoje recenzje.

szufler-dyskutuj-odkrywaj-i-organizuj-ksiazki-gry-filmy-oraz-muzyke-recenzje-komentarze-opinie_1233862985115

Dużym plusem jest wykorzystanie API serwisów takich jak blip, fotka czy goldenline. Może to pomóc, aby serwis rozkręcił się. Kolejna rzecz, to bardzo prosty i przyjemny interfejs, który pozwala łatwo odnaleźć się w serwisie. Uważam ten serwis za jedną z ciekawszych stron w polskim internecie. Zobaczymy jak rozwininię skrzydła.

Leave a Comment

19 − 2 =