Gmail: Zadania

W końcu w Gmail Labs ukazał się długo wyczekiwany dodatek, czyli „Zadania” Pozwala nam on stworzyć listę zadań, które musimy wykonać w najbliższym czasie. Jak włączyć dodatek? Należy w ustawieniach poczty zmienić język na English (US), a następnie kliknąć w zakładkę „Labs” (taka próbówka, a dokładniej kolba Erlenmeyera). Aktywujemy (Enable) „Tasks”, powinno być na pierszym miejscu długiej listy dodatków. Po aktywacji przywracamy spowrotem język polski i mamy zadania po polsku (tłumaczenie ma pewne braki, ale ważne, że jest).

No, ale gdzie możemy ustawić te zadania? W lewym menu, pod linkiem „Kontakty” pojawił nam się nowy link „Lista zadań”. Po kliknięciu wyskakuje nam okienko, w którym możemy definiować nowe zadania, usuwać stare albo oznaczać niektóre z zadań jako wykonane poprzez „odfajkowanie” ich. Za pomocą przycisku na dole „Czynności” możesz edytować szczegóły zadania, gdzie dodasz termin czy dodatkowe uwagi. Zadania możesz również powiązać z wiadomościami e-mail.

Nowy dodatek jest bardzo przydatny, szczególnie jak mamy słabą pamięć, a ciągle w zakładce mamy włączonego Gmaila 🙂 Ciekawe czy Google powiąże ten dodatek z Kalendarzem?

Comments

Michał

Bardzo fajny dodatek, dzięki, że coś o nim napisałeś, bo sam bym go chyba nie znalazł 🙂

Reply
Arkadiusz Tobiasz

Nie ma za co, też często z niego korzystam 🙂

Reply

Leave a Comment

15 − 11 =