Mysz do komputera, a może telefon?

Niedawno pisałem o gadżetach reklamowych i ten wpis jest również związany z tym tematem. Jakiś czas temu popsuła mi się zasłużona mysz i musiałem nabyć nową. Nie mam się czym chwalić, bo jest to po prostu zwykła mysz laserowa z regulowanym kabelkiem na rolce. Oczywiście przy wyborze najważniejsza była cena, kształt, kolor i zwijany kabelek, bo popsuła mi się mysz, którą wykorzystuję do pracy przy laptopie. Ciekawe myszy do komputera to fajne gadżety reklamowe.

Moją uwagę przykuła mysz, która również jest telefonem VoIP. Posiada wbudowany mikrofon oraz możliwość podpięcia słuchawki z regulowanym na rolce kabelkiem. Normalnie cudeńko, aż chciałoby się dostać coś takiego od firmy. Ciekawe jak wygląda rozmowa przez nią.

Reklama Na BlogachTo jest artykuł komercyjny napisany dla serwisu Blogvertising.pl. Za zainteresowanie się programem zostanę wynagrodzony. Zgodnie z etyką blogvertisingu wyrażam własną opinię na temat opisywanego produktu.

Niestety, aby dostać taki prezent musiałbym być bardzo ważnym klientem dla takiej firmy, ale pomarzyć zawsze można 🙂 Muszę się zadowolić moją srebrną myszą optyczną z czerwonym światełkiem, coś podobnego do tej myszy, tylko prezentowana świeci na niebiesko (co by mi bardziej pasowało, bo nie przepadam za czerwonym kolorem). W sumie takim prezentem też bym nie pogardził, bo moja ostatnia mysz wytrzymała rok, po czym zgasła na zawsze. Była jednak bardzo intensywnie eksploatowana.

Ciekawym rozwiązaniem jest także mysz optyczna z funkcją czytnika kart SD/MMC. Bardzo praktyczne rozwiązanie, które nie wymaga od nas podłączania kabelka, posiadania odpowiedniego oprogramowania, aby przegrać zdjęcia z aparatu na komputer. No i zamiast zajmowania dwóch portów USB wykorzystujemy tylko jeden! Rozwiązanie dobre głównie dla komputerów stacjonarnych, bo większość laptopów ma już wbudowany czytnik tych kart.

Jeśli natomiast posiadasz laptopa i nie lubisz korzystać z touchpada, to zamiast zwykłej myszy, która zajmuje trochę miejsca zadowoliłaby Cię płaska mysz komputerowa wraz z ładnym futerałem. Ciekawe jak się z nią pracuje, bo ja osobiście jeszcze nigdy nie korzystałem z płaskiej myszy 😉 Ogólnie mysz wygląda bardzo stylowo i w rzeczywistości jeszcze czegoś takiego nie widziałem.

Pozostają jeszcze bezprzewodowe myszy komputerowe, z których nigdy nie korzystałem, bo pewnie zapominałbym je ładować. W sumie bezprzewodowa mysz z ładowarką USB na 2 akumulatorki AAA też byłaby miłym prezentem od firmy. Oprócz tego niektóre myszy zawierają port USB, który wysuwa się po wciśnięciu odpowiedniego przycisku. Przydatna rzecz o ile mamy mało portów USB, choć ten problem występuje raczej w starszych komputerach. Kiedyś rozważałem zakup bezprzewodowej myszy, jednak cena była zbyt wygórowana i od tego pomysłu odszedłem na jakiś czas.

Ogólnie uważam, że prezent w postaci którejść z tych myszy byłby fajnym prezentem dla klienta jako gadżet reklamowy. W oczach obdarowanego klienta na pewno firma by urosła. Mimo to nie spotkałem się jeszcze z takimi prezentami ze strony firmy. Zazwyczaj jest to firmowy długopis czy notes, dużo rzadziej koszulka. Raz zdarzyło mi się dostać podkładkę pod mysz z kalkulatorem. Rzecz zupełnie dla mnie nieprzydatna, bowiem od wielu lat nie korzystam już z podkładek pod mysz. Podkładka była strasznie duża (przez kalkulator) choć z drugiej strony bardzo trwała i do tej pory się nie zniszczyła, no może na skutek braku użytkowania i leżenia w szafce 🙂

Leave a Comment

2 × 2 =