Wartościowe WWW: spryciarze.pl

Chciałbym zacząć cykl notatek na tym blogu o wartościowych, oczywiście w moim uznaniu, stronach, które można znaleźć w internecie. Niedawno obejrzałem w telewizji materiał o serwisie spryciarze.pl, który zawiera filmik z radami w jaki sposób można zrealizować konkretne pomysły. Portal nawiązuje swoim przesłaniem do programu „Zrób to sam” emitowanego w latach 1959-1983, w którym Adam Słodowy pokazywał jak można zrobić różnorodne rzeczy. Zresztą na wspomnianym portalu można odnaleźć kilka filmików z jego udziałem.

Na portalu użytkownicy publikują filmiki z radami jak zrealizować konkretny pomysł, chociaż istnieje także dział z poradnikami tekstowymi dla osób, które nie mają możliwości nagrania porady. System porad podzielony jest na przejrzyste kategorie. Tak mamy kategorię edukacja, magia i sztuczki czy eksperymenty.

Serwis nie jest przeznaczony dla osób lubiących tylko i wyłącznie majsterkować, bowiem wachlarz porad umieszczonych na portalu jest bardzo szeroki. Możemy nauczyć się jak „Jak strzelać spinaczami biurowymi„, „Jak się całować” czy „Jak oduczyć się palenia„.

Na tym serwisie chyba kazdy znajdzie coś dla siebie. Twórcom serwisu gratuluję innowacyjności pomysłu, który ewidentnie przyczynił się do sukcesu.

Leave a Comment

15 − fourteen =