Treewala: graj, ucz się i ratuj planetę.

Dzisiaj o kolejnej ciekawej stronie, którą udało mi się znaleźć. Jakiś czas temu pisałem o stronie FreeRice.com, na które mogliśmy uczyć się angieslkich słówek i przy okazji pomóc głodującym dzieciom, bowiem każda dobra odpowiedź była równa dwudziestu ziarenkom ryżu. Pisałem także o akcji Tetra Pak „Posadź swoje Wirtualne Drzewo!”, gdzie po założeniu własnej podstrony wraz z odwiedzianmi jej przez różne osoby nasze drzewko rosło, a firma Tetra Pak sadziła prawdziwe drzewo w jednym z Parków Narodowych. Teraz notatka o akcji, która jest związana z tymi dwoma przywiłanymi powyżej.

Trewala to internetowa gra, w której również poznajemy angielskie słówka w formie quizu. Musimy bowiem spośród czterech możliwości wybrać jedną, która jest synonimem słowa podanego w pytaniu. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymujemy 1 liść, za 20 listków autorzy akcji zasadzą za nas jedno prawdziwe drzewo. Do tej pory autorzy zasadzą 2 710 drzew. Z kazdą poprawną odpowiedzią udzieloną przez nas wzrasta poziom trudności słów (podobnie jak w grze FreeRice.com).

Nowością jest tutaj możliwość wyzwania znajomego, do którego wysyłami wiadomość e-mail z ilością zdobytych przez nas punktów. Rok szkolny się zaczął dla niektórych, więc może przyda się poćwiczyć angielskie słownictwo przed klasówką?

Leave a Comment

12 + 18 =