Firefox 3

Już jakiś czas minął od wydania Firefoksa w wersji 3, a jako że jakiś czas temu obiecałem co nieco napisać o nowej przeglądarce, toteż to czynię. Otóż z nowej wersji Firefoksa jestem bardzo zadowolony. Jest on pod względem graficznym naprawdę dopracowany, ale przejdźmy do konkretów.

Zacznę od zakładek, gdzie zmieniony został sposób zarządzania zakładkami. W pasku adresu pojawia się też gwiazdka, która pozwala na szybkie i przyjemne dodawanie stron do zakładek.

Można w powyższym rysunku również zauważyć nowy, lepszy wygląd przycisków, które są o wiele milsze dla oka niż te używane w wersji 2. Kolejna zmiana na duży plus to okno dialogowe, które wyświetla się kiedy przeglądarka oferuje nam zapamiętanie hasła. Jest ono o wiele lepiej umiejscowione niż w poprzedniej wersji.

Kolejna rzecz, która zasługuje na pochwałę, to panel zarządzania dodatkami, który również jest dopracowany pod względem graficznym jak i funkcjonalnym.

Nie podoba mi się natomiast wyświetlanie proponowanych stron przy wpisywaniu adresu. W moim przekonaniu pojawiające się adresy zajmują zbyt dużo miejsca i nie zawsze są trafnie dopasowywane.

Mimo to uważam Firefoksa w wersji 3 za bardzo dobry produkt, z którego jestem zadowolony.

Leave a Comment

one + seven =