Ikariam – Twoje własne Polis

Autor: Arkadiusz Tobiasz 19 maja 2008

Dzisiaj chciałem Wam trochę napisać o kolejnej grze typu MMOG – Ikariam. W grze stajemy się władcą jednego z miast na pewnej wyspie i naszym głównym zadaniem jest rozbudowa swojego miasta.

W mieście możemy wybudować szereg budynków, w które mają określone przeznaczenie, a później je rozbudowywać. W grze występuje 5 surowców: drewno, marmur, wino, siarka i kryształ. Na każdej wyspie jest tartak i jedno z czterech wymienionych poprzednio dóbr. Możemy wspólnie z innymi władcami miast na naszej wyspie rozbudowywać tartak, winnicę, kamieniołom, kopalnię siarki lub kryształu, bowiem wtedy możemy więcej naszych obywateli w nich zatrudnić i zwiększyć wydobycie na godzinę.

Oprócz zdobywania surowców ważne są również badania, które powiązane są z kryształem. Możemy odkrywać nowe technologie i dzięki temu mamy kolejne opcje aktywne w naszej grze. Ważnym elementem jest również rozbudowa armii, a do tego potrzebna nam będzie siarka i tak możemy rekrutować do wojska naszych obywateli.

Za tworzenie armii idzie prowadzenie wojen, okupowanie innych miast. W grze musimy także dbać o zadowolenie naszych obywateli, a ten wskaźnik możemy podnieść otwierając tawernę, gdzie będziemy serwować wino. Wskaźnik ten polepsza również otwarcie muzeum, gdzie będziemy wystawiać dobra z innych miast, po podpisaniu z nimi Traktatu Kulturowego.

Jak już pisałem na jednej wyspie jest marmur lub siarka lub kryształ lub wino, dlatego możemy również zakładać kolonie na innych wyspach, aby zaopatrywać się w inne dobra. Można też próbować handlować z innymi graczami. W grze są także sojusze, do których można wstępować dopiero po wybudowaniu ambasady.

Ogólnie o tej grze można by było jeszcze wiele napisać. Polecam ją tym, którzy chcą się oderwać na chwilę od rzeczywistości i próbować swoich sił w tej strategiczno-ekonomicznej grze.

Jeden komentarz

Odpowiedz

 

Arkadiusz Tobiasz student Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach na specjalnościach informatyka ekonomiczna oraz rachunkowość. Więcej...

jQuery Validation i funkcja remote

Jakiś czas temu zwrócił się do mnie użytkownik z problemem. Chodzi o to, że korzysta on z pluginu walidacji jQuery, […]

Zend Framework: integracja z Uploadify

W tym wpisie postaram się przedstawić Wam w jaki sposób zintegrować skrypt Uploadify z Zend Frameworkiem. Dzięki temu będziemy mogli […]

Javascript: Czasowe wyświetlanie reklamy

Czasami chcemy, aby na pewnym elemencie naszej strony wyświetlała się reklama przez jakiś czas, a następnie zniknęła. W tym wpisie […]

Linux: backup wszystkich baz danych MySQL

Swego czasu pisałem o tym jak z poziomu konsoli można szybko i przyjemnie zrobić backup bazy MySQL. Wszystko jest ładnie […]