Ikariam – Twoje własne Polis

Dzisiaj chciałem Wam trochę napisać o kolejnej grze typu MMOG – Ikariam. W grze stajemy się władcą jednego z miast na pewnej wyspie i naszym głównym zadaniem jest rozbudowa swojego miasta.

W mieście możemy wybudować szereg budynków, w które mają określone przeznaczenie, a później je rozbudowywać. W grze występuje 5 surowców: drewno, marmur, wino, siarka i kryształ. Na każdej wyspie jest tartak i jedno z czterech wymienionych poprzednio dóbr. Możemy wspólnie z innymi władcami miast na naszej wyspie rozbudowywać tartak, winnicę, kamieniołom, kopalnię siarki lub kryształu, bowiem wtedy możemy więcej naszych obywateli w nich zatrudnić i zwiększyć wydobycie na godzinę.

Oprócz zdobywania surowców ważne są również badania, które powiązane są z kryształem. Możemy odkrywać nowe technologie i dzięki temu mamy kolejne opcje aktywne w naszej grze. Ważnym elementem jest również rozbudowa armii, a do tego potrzebna nam będzie siarka i tak możemy rekrutować do wojska naszych obywateli.

Za tworzenie armii idzie prowadzenie wojen, okupowanie innych miast. W grze musimy także dbać o zadowolenie naszych obywateli, a ten wskaźnik możemy podnieść otwierając tawernę, gdzie będziemy serwować wino. Wskaźnik ten polepsza również otwarcie muzeum, gdzie będziemy wystawiać dobra z innych miast, po podpisaniu z nimi Traktatu Kulturowego.

Jak już pisałem na jednej wyspie jest marmur lub siarka lub kryształ lub wino, dlatego możemy również zakładać kolonie na innych wyspach, aby zaopatrywać się w inne dobra. Można też próbować handlować z innymi graczami. W grze są także sojusze, do których można wstępować dopiero po wybudowaniu ambasady.

Ogólnie o tej grze można by było jeszcze wiele napisać. Polecam ją tym, którzy chcą się oderwać na chwilę od rzeczywistości i próbować swoich sił w tej strategiczno-ekonomicznej grze.

Comments

grzesiek

Super.

Reply

Leave a Comment

16 + 8 =