Zmiany w Gmail’u

Od dzisiaj wszyscy, którzy używają polskiej wersji Gmail’a mogą zauważyć zmiany (w wersji angielskiej te zmiany zostały wprowadzone już jakiś czas temu). Zmiany na plus, a nie jak w poprzedniej notce o pewnym portalu na minus. Zmiany te dotyczą głównie etykiet, które ja będę nazywał zakładkami. Zakładki to bardzo przydatna rzecz, które pozwalają nam na posegregowanie masy przychodzących do nas maili na grupy. Agregacja (ach te statystyczne naleciałości…) jest potrzebna, przynajmniej w moim przypadku, gdzie na pocztę przychodzą najróżniejsze maile, a ja je segreguję, aby nie zgubić się w ich gąszczu.

Pierwszą zmianę, którą widać na załączonym powyżej obrazku jest to tzw. wizytówka, która wyświetla się po najechaniu na dowolny e-mail. Zmiany są tu czysto kosmetyczne, bowiem większość opcji takich jak ostatnie wątki, czy możliwość szybkiego stworzenia wiadomości już była dostępna. Głownie zmiany dotyczą zakładek. Pasek, dzięki któremu możemy przydzielać dane zakładki uległ również wizualnej zmianie.

Minusem jest to, że szerokość tego selecta nie została dopasowana do polskich słów, ale myślę, że to się w najbliższym czasie zmieni. Nowością jest także to, że teraz można każdej zakładce przypisać określony kolor tła, bądź czcionki. Dostępne jest to w panelu zakładek po lewej stronie przeglądarki.

Kolory te pojawiają się przy wiadomościach mailowych w głównym oknie naszej skrzynki i pozwalają w łatwy sposób odróżnić „rodzaje” maili, bowiem nie trzeba szukać nazwy zakładki, a tylko koloru.

Kiedy klikamy, aby przeczytać wiadomość inaczej są wyświetlane nazwy zakładek, które zostały przypisane do danego maila. Teraz w łatwy sposób możemy czytając wiadomość usunąć daną etykietę jak się np. pomylimy.

Ogólnie zmiany w Gmail’u oceniam bardzo dobrze. Profesjonalizm w każdym calu! Oczywiście jest jeszcze kilka drobiazgów, których tutaj nie będę wymieniać i być może także nie zauważyłem wszystkich zmian jakie zaszły w mojej ulubionej poczcie.

Comments

volfen.blogspot.com

Z tego co mi wiadomo, to nie są nowości. Używam gmaila od wielu wielu miesięcy i to o czym wspominasz funkcjonuje już od jakiegoś czasu.

Reply
Arkadiusz Tobiasz

Ja również używam gmail’a od wielu miesięcy loguję się kilkanaście razy dziennie i dopiero przedwczoraj zauważyłem te zmiany.

Reply
volfen.blogspot.com

Być może dopiero zostały one wprowadzone do polskiej wersji gmaila. Funkcjonalności o których piszesz serio są już od dłuższego czasu. Być może warto było by wspomnieć jakiej wersji dotyczy twoja notka.

PS. Polecam sprawdzenie funkcji z interfejsem angielskim:)

Reply
Arkadiusz Tobiasz

No rzeczywiście chyba jest tak jak piszesz, w wersji polskiej wprowadzone zostały niedawno…

Reply

Leave a Comment

2 × 4 =