Politika – nie zagrasz, wybiorą za Ciebie

Dzisiaj chciałem Wam trochę napisać o niedawno utworzonej nowej grze MMOG o nazwie Politika. Obecnie jest to jeszcze wersja BETA gry, jednak rozpoczęła się już normalna rozgrywka. Gra jest cały czas ulepszana, a jej uczestnicy również mogą podsyłać swoje pomysły na zmiany w grze.

W grze musimy rozwijać swoją postać poprzez podnoszenie takich parametrów jak: kondycja, doświadczenie, inteligencja i charyzma. Poziom tej ostatniej wpływa na aktualnie wykonywany zawód i otrzymywane zań zarobki. W grze możemy wstępować do partii politycznych, a także zakładać swoje własne. Możemy również głosić swoje poglądy poprzez publikacje artykułów w wydawanej przez siebie prasie, którą inni mogą nabyć. W ten sposób można się również wzbogacić. Swój majątek możemy inwestować, a także wydawać na różnorakie usługi, które podnoszą nasze statystyki.

Podczas rozgrywki odbywają się wybory parlamentarne i prezydenckie, dzięki, którym (prawie) każdy z nas może zostać posłem, a nawet prezydentem! Twórcy piszą na swojej stronie:

POLITIKA to ogólnodostępny symulator typu MMOG. To świat, który każdy może tworzyć i zmieniać. Pozwoliliśmy kontaktować się ludziom, dzielić poglądami, dyskutować, spierać. Daliśmy im szansę szlifowania swoich poglądów. Nasza gra proponuje szerokie spojrzenie na symulowaną rzeczywistość. Gracz nie tylko musi wygrać wybory, ale również tworzyć i zarządzać partią, organizować sojusze i szukać zwolenników dla swoich propozycji i pomysłów. W symulatorze POLITIKA liczy się wszystko – przekonania, pomysły, charyzma, spryt, umiejętność negocjowania ale i posiadane dobra materialne. Swoją aktywność gracze mogą przejawiać w różny sposób – do zgromadzenia jest wirtualny majątek, gazety czekają na nowe artykuły, a parlament na swoich nowych posłów. POLITIKA jest miejscem gdzie mogą spotykać się ludzie o podobnych przekonaniach. Mają okazję poznać bliżej tych, z którymi się nie zgadzają. Mogą też spróbować „przejść się w ich butach”. Pamiętaj, że jeśli nie zagrasz – wybiorą za Ciebie…

Więcej informacji możecie znaleźć również na blogu prowadzonym przez twórców gry. Ciekawa gra, w której również i Ty możesz uczestniczyć.

Leave a Comment

18 + nine =