Nasza-Klasa.pl i profesonalizm?

No właśnie, dochodzę do wniosku, że te dwa słowa się wzajemnie wykluczają. Jakiś czas temu zauważyłem, że przeglądając szkołę można zobaczyć jej wszystkich uczniów. Jednak nie we wszystkich szkołach jest to możliwe! Twoja szkoła musi mieć mniej niż pięciuset uczniów, bowiem jak ma więcej otrzymujesz komunikat:

Lista wybranych osób jest zbyt długa (wybrano ponad 500 osób), proszę zawężyć kryterium wyboru.

No właśnie, tylko jak mam zawężyć kryterium wyboru, bo nie znam takiego słowa. Pewnie chodziło tutaj o słowo „zawęzić”, czyżby naszej-klasie.pl brakowało opieki językowej?

No dobrze jednak, gdy nasza szkoła jest tak liczna możemy zawęzić kryterium wyszukiwania wyznaczając np. pierwszą literę nazwiska. Jednak nikt z szanownych twórców nie pomyślał o tym, że większość kobiet miało wtedy panieńskie nazwisko i według takiego będą ich szukać, a ta opcja już tego nie uwzględnia.

Nie będę tutaj rozpisywał się o wyszukiwarce, która dawno powinna być przebudowana i posiadać m.in. możliwość zaawansowanego wyszukiwania. Niestety musi nam wystarczyć takie ubogie wyszukiwanie jakie mamy obecnie. Ludzie proszą o lepszy mechanizm wyszukiwania, ale widocznie są ważniejsze sprawy na głowie szanownych administratorów.

Nowe serwery mamy, ale jakoś tego nie odczuwamy, w ciągu ostatnich trzech dni jak chciałem się dostać na portal moim oczom ukazała się tylko biała strona napisem „Przerwa techniczna”. Przecież po instalacji nowych serwerów miało być tak pięknie? Widocznie to były tylko puste obietnice. Przypominam sobie tylko opisy znajomych z GG: „W styczniu nasza-klasa.pl nabierze prędkości światła”.

Administratorzy jednak mają czas na serwowanie nam nowych reklam, ostatnio wprowadzone wirtualne prezenty do znajomych. Na to jest czas, bo to przynosi konkretny pieniądz. Zauważam, że chyba priorytet się zmienił i teraz kasa jest najważniejsza, a nie użytkownicy. Jednak to ma krótkie nogi i nie będzie trwać wiecznie, bo użytkownicy nie będą wiecznie cierpliwi i w końcu powiedzą dość.

Leave a Comment

4 + twenty =