Nasza-Klasa.pl i profesonalizm?

Autor: Arkadiusz Tobiasz 31 marca 2008

No właśnie, dochodzę do wniosku, że te dwa słowa się wzajemnie wykluczają. Jakiś czas temu zauważyłem, że przeglądając szkołę można zobaczyć jej wszystkich uczniów. Jednak nie we wszystkich szkołach jest to możliwe! Twoja szkoła musi mieć mniej niż pięciuset uczniów, bowiem jak ma więcej otrzymujesz komunikat:

Lista wybranych osób jest zbyt długa (wybrano ponad 500 osób), proszę zawężyć kryterium wyboru.

No właśnie, tylko jak mam zawężyć kryterium wyboru, bo nie znam takiego słowa. Pewnie chodziło tutaj o słowo „zawęzić”, czyżby naszej-klasie.pl brakowało opieki językowej?

No dobrze jednak, gdy nasza szkoła jest tak liczna możemy zawęzić kryterium wyszukiwania wyznaczając np. pierwszą literę nazwiska. Jednak nikt z szanownych twórców nie pomyślał o tym, że większość kobiet miało wtedy panieńskie nazwisko i według takiego będą ich szukać, a ta opcja już tego nie uwzględnia.

Nie będę tutaj rozpisywał się o wyszukiwarce, która dawno powinna być przebudowana i posiadać m.in. możliwość zaawansowanego wyszukiwania. Niestety musi nam wystarczyć takie ubogie wyszukiwanie jakie mamy obecnie. Ludzie proszą o lepszy mechanizm wyszukiwania, ale widocznie są ważniejsze sprawy na głowie szanownych administratorów.

Nowe serwery mamy, ale jakoś tego nie odczuwamy, w ciągu ostatnich trzech dni jak chciałem się dostać na portal moim oczom ukazała się tylko biała strona napisem „Przerwa techniczna”. Przecież po instalacji nowych serwerów miało być tak pięknie? Widocznie to były tylko puste obietnice. Przypominam sobie tylko opisy znajomych z GG: „W styczniu nasza-klasa.pl nabierze prędkości światła”.

Administratorzy jednak mają czas na serwowanie nam nowych reklam, ostatnio wprowadzone wirtualne prezenty do znajomych. Na to jest czas, bo to przynosi konkretny pieniądz. Zauważam, że chyba priorytet się zmienił i teraz kasa jest najważniejsza, a nie użytkownicy. Jednak to ma krótkie nogi i nie będzie trwać wiecznie, bo użytkownicy nie będą wiecznie cierpliwi i w końcu powiedzą dość.

Odpowiedz

 

Arkadiusz Tobiasz student Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach na specjalnościach informatyka ekonomiczna oraz rachunkowość. Więcej...

jQuery Validation i funkcja remote

Jakiś czas temu zwrócił się do mnie użytkownik z problemem. Chodzi o to, że korzysta on z pluginu walidacji jQuery, […]

Zend Framework: integracja z Uploadify

W tym wpisie postaram się przedstawić Wam w jaki sposób zintegrować skrypt Uploadify z Zend Frameworkiem. Dzięki temu będziemy mogli […]

Javascript: Czasowe wyświetlanie reklamy

Czasami chcemy, aby na pewnym elemencie naszej strony wyświetlała się reklama przez jakiś czas, a następnie zniknęła. W tym wpisie […]

Linux: backup wszystkich baz danych MySQL

Swego czasu pisałem o tym jak z poziomu konsoli można szybko i przyjemnie zrobić backup bazy MySQL. Wszystko jest ładnie […]