100 dni rządów Platformy Obywatelskiej

Dzisiaj trochę polityki wkradnie się do mojej notki. Już od kilku dni mówi się o podsumowaniu 100 dni rządów Platformy Obywatelskiej. Prawo i Sprawiedliwość nawet z tej okazji emituje specjalną reklamę po dobranocce (czyżby szukali poparcia w najmłodszym elektoracie), którą miałem niestety możliwość obejrzeć.

Ja nie zamierzam podsumowywać tych stu dni, które już bezpowrotnie minęły, swoją ocenę wystawie po 4 latach rządzenia. Natomiast z jednym się nie zgodzę, z tym że Platforma Obywatelska nie ma pomysłu na rządzenie. Jak powiedział mój doktor z Finansów Publicznych wszystko jest napisane w ustawie budżetowej! Jeżeli ktoś nie wierz, to niech sprawdzi. Piszę tam m.in. o poziomie inflacji jaki rząd będzie chciał utrzymać. Tylko niektórym osobom (niedouczonym dziennikarzom – troszkę dosadniej nazwał ich mój doktor z Finansów Publicznych) nie chcę się sięgnąć do tych 150 stron. Podobnie do programów telewizyjnych nie są zapraszani specjaliści, bowiem, nie potrafią oni w 1,5 minuty opowiedzieć o polityce państwa. Mój wykład z Finansów Publicznych obracał się głównie wokół tego tematu, ale mnie to się podobało.
Zmienił się też styl rządzenia, co pewnie powoduje, że mimo wszystko Platforma Obywatelska ma jeszcze 50% poparcie. Zobaczymy jednak czy jest w stanie je utrzymać.

Leave a Comment

twelve − nine =