FreeRice.com – Twoja wiedza nakarmi innych!

Staram się codziennie klikać w brzuszek Pajacyka, a ostatnio natrafiłem na stronę FreeRice.com. Jest to internetowa gra, która sprawdza znajomość angielskiego słownictwa.

Każda poprawna odpowiedź oznacza przekazanie głodnym ludziom dwudziestu ziarenek ryżu. Pieniądze na ten celą dają reklamodawcy, których baner wyświetlany jest poniżej. Ryż kupuje i dystrybuuje ONZ-owski Światowy Program Żywnościowy (WFP).

Dotąd zebrano 18,071,110,390 ziarenek ryżu, a jeden miliard ziarenek ryżu pozwoli wykarmić przez jeden dzień 50 tysięy osób. Josette Sheeran, szefowa WFP twierdzi, że gra pokazała w jaki sposób można wykorzystać Internet do szlachetnych celów.

Grę FreeRice stworzył John Breen, który jest amerykańskim pionierem w zdobywaniu pieniędzy za pomocą sieci.

Zachęcam Ciebie do poćwiczenia znajomości angielskiego słownictwa, a przy tym do nakarmieniu głodnych ludzi.

Comments

Arkadiusz Tobiasz » Blog Archive » AIDtoChildren.com – Pomóż dzieciom!

[…] prezentuję kolejną akcję AIDtoChildren, która jest bardzo podobna do opisanej wcześniej […]

Reply
Arkadiusz Tobiasz » Blog Archive » JogoGreen.com – odpowiadaj na pytania i sadź drzewka.

[…] to akcja, która jest podobna trochę do FreeRice.com, o której także kiedyś pisałem. Również odpowiadamy na pytania, tylko dotyczą one ekologii, a nie jak w przypadku FreeRice.com […]

Reply
Arkadiusz Tobiasz » Archiwum » Treewala: graj, ucz się i ratuj planetę.

[…] o kolejnej ciekawej stronie, którą udało mi się znaleźć. Jakiś czas temu pisałem o stronie FreeRice.com, na które mogliśmy uczyć się angieslkich słówek i przy okazji pomóc […]

Reply

Leave a Comment

one × 4 =