yoonet.pl: Reklamuj się i jednocześnie zarabiaj!

Jakiś czas temu otrzymałem e-mail’a zachęcającego mnie do zarejestrowania się na serwisie yoonet.pl. Na tej stronie możemy przeczytać:

Yoonet.pl jest platformą konsolidującą różnego rodzaju przedsięwzięcia internetowe (np. wortale, blogi, sklepy, duże i małe serwisy itp.) w obszarze komunikacji, reklamy internetowej i wzajemnej promocji. Dla Yoonet jesteś ważny. Ponieważ to ty współtworzysz Yoonet.”

Postanowiłem sprawdzić jak to wygląda w praktyce, a oto kilka moich uwag na temat tego portalu.

Niebywałym atutem yoonet.pl jest to, że banet (forma reklamy, którą musimy umieścić na stronie jeżeli chcemy korzystać z autopromocji) jest w miarę miły dla oczu i nie jest agresywny jak niektóre reklamy na serwisach. Istnieją dwa rodzaje banet: poziomy, który wyświetlany jest na dole strony oraz pionowy (jak na zdjęciu poniżej), który możemy umieścić z lewej bądź prawej strony serwisu. Banet posiada dwie reklamy kontekstowe i jeden banner reklamowy.

Kolejnym plusem jest to, że zarówno wielkie portale jak i małe strony mają takie same szanse na zarobek. Yoonet działa w dwóch dziedzinach autopromocji i płatnej promocji. Autopromocja dotyczy wszystkich stron, które biorą udział w programie. Każdy właściciel strony może reklamować się na innych stronach zrzeszonych w yoonet.pl. Jednak nie odbywa się to całkowicie za darmo. Środkiem płatności za autopromocje są tzw yoonety, które zyskujemy z reklam autopromocyjnych na naszej stronie. Z promocji płatnej korzystają firmy, które chcą się zareklamować na stronach zrzeszonych w Yoonet. Obecnie z tej promocji korzysta sieć sklepów Empik oraz serwis iPerfumy.pl. Dzięki tej formie promocji każdy uczestnik yoonet.pl może zarobić na reklamie. W przypadku wyżej wymienionych płatnych promocji są to reklamy kontekstowe, a zarobek z kliknięcia w reklamę wynosi 1 grosik (Yoonet.pl również zarabia 1 grosz za kliknięcie). Wypłata środków jest możliwa po uzbieraniu na swoim koncie 50 złotych.

Na plus również można zaliczyć bardzo dobry kontakt z osobami odpowiedzialnymi za yoonet.pl. Wyjaśniają wszelkie wątpliwości i udzielają wielu porad.

Minusem jest to, że nie można mieć na jednym koncie kilku stron, które się prowadzi. Jeżeli chcielibyście mieć banety na wszystkich swoich stronach, to dla każdej z nich musielibyście stworzyć osobne konto. Jest to dość niewygodne.

Kolejny minus, to statystyki, które działały strasznie wolno, a ich organizacja zostawiała wiele do życzenia. Obecnie ten dział został chwilowo wyłączony. Niestety ta chwila trwa już jakiś tydzień.

Mimo wszystko yoonet.pl to ciekawe przedsięwzięcie, które zgromadziło już pokaźną liczbę stron internetowych.

Leave a Comment

3 × two =